Новости

Galaxy Fold 2 ќе биде претставен на 5-ти Август, дознаваме од сигурни извори

Постирано од Angel Pejev на

Galaxy Fold 2 ќе биде претставен на 5-ти Август, дознаваме од сигурни извори

Новите "Flagship" уреди на Samsung се очекува да бидат претставени на Unpacked 2020 - дигиталниот настан.

Најновите уреди на Samsung, Galaxy Note 20 и Galaxy Fold 2 ќе бидат претставени уште на 5-ти Август на Unpacked настанот, велат сигурни извори.

Прочитај повеќе →

Неофицијални спецификации и цена за новиот Redmi 9 !

Постирано од Angel Pejev на

Неофицијални спецификации и цена за новиот Redmi 9 !
Xiaomi сѐ уште го нема претставено официјално најновиот уред Redmi 9, но за него веќе има информации. Речиси сите спецификации и информации поврзани со цената, па дури и боите коишто ќе бидат достапни, по грешка излегоа на листинг на Филипинскиот онлајн маркет Lazada. 

Прочитај повеќе →

Xiaomi е новиот Huawei. Според популарните Androidauthority.com

Постирано од Angel Pejev на

Xiaomi е новиот Huawei. Според популарните Androidauthority.com
Откако Америка стави забрана за продажбата на Huawei, компанијата се соочи со последици од глобален карактер. Имено, ваквиот потег од страна на Америка, ги запре сите амбиции на компанијата кон светскиот пазар. Иако Huawei сѐ уште галопира во Кина, нивните амбиции на глобално ниво се на пауза.

Америка во сила ја стави забраната во момент кога Huawei го престигна Apple и дојде на второто место во продажба на мобилни телефони на глобално ниво, веднаш по гигантот Samsung.

Прочитај повеќе →

Нешто ново и неочекувано од POCO

Постирано од Angel Pejev на

Нешто ново и неочекувано од POCO

Poco, компанијата позади мега-популарниот Pocophone F1 изјави дека влегува со свој противник на Apple Airpods. Тие под слоганот "Always listening to our fans" што во превод значи "Секогаш ги слушаме нашите фанови" ги претставија нивните планови да лансираат нови безжични слушалки кои ќе бидат директен противник на познатите Airpods. Poco Pop Buds како што компанијата ги нарече новите слушалки ќе бидат првиот продукт од аудио сферата кој што ќе биде произведуван од страна на Poco. За почеток новиот продукт ќе биде достапен само во Индија. Како и нивните претходни производи, Poco ја користи Индија како индикатор за тоа како нивните продукти...

Прочитај повеќе →

GTA 5 од денес БЕСПЛАТНА на Epic Games Store

Постирано од Angel Pejev на

GTA 5 од денес БЕСПЛАТНА на Epic Games Store

Epic Games Store ги изненади своите корисници со до сега невидена понуда. GTA 5 - играта што заработи најмногу во последната деценија, Epic ја доделува на своите корисници тотално бесплатно. Овој настан предизвика и несакани последици за веб страната на гигантската компанија, којашто за краток период изброи голем број на новодојдени корисници. Веб страната беше падната на краток период, но Epic реагираше брзо и ја врати во полн капацитет.Нивните проблеми не завршија само со паѓањето на нивниот веб сајт, набргу на Reddit се појави и фотографија на која наводно се гледа кои игри се на ред Epic да ги дели...

Прочитај повеќе →