Xiaomi Redmi Note 11S - Graphite Gray

Заштеди 2,000.00 ден.

Цена:
Намалена цена16,990.00 ден. Регуларна цена18,990.00 ден.

Опис

Главни Карактеристики:

 • 90Hz FHD+ AMOLED DotDisplay

 • 108MP Pro-grade Camera

 • Брзо полнење до 33W

 • Батерија од 5000mAh

 • Дупли Стерео Звучници

 • Dual SIM + microSD

 • Гаранција: 12 месеци

Спецификации:

 • Процесор и графика: MediaTek Helio G96 Octa-core CPU, up to 2.05GHz 
  ARM Mali-G57 MC2

 • Меморија и РАМ: 128GB+6GB

 • Дисплеј: 6.43" FHD+ AMOLED DotDisplay
  Refresh rate: Up to 90Hz
  Резолуција: 2400 x 1080 - 409 ppi

 • Задна Камера: 108MP wide camera f/1.9
  8MP ultra-wide camera f/2.2FOV 118°
  2MP macro camera f/2.4
  2MP depth camera f/2.4

 • Предна Камера: 16 MP f2.4
 • Батерија и полнење: 5000mAh
  33W Pro Брзо полнење
  33W Полнач во кутија

 • Софтвер: Android 11, MIUI 13

 • Димензии: 159.87 x 73.87 x 8.09mm
  179 g

Препорачано

Ваши прегледи