Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G - Graphite Gray

Заштеди 3,000.00 ден.

Цена:
Намалена цена22,990.00 ден. Регуларна цена25,990.00 ден.

Опис

Главни Карактеристики:

 • 120Hz FHD+ AMOLED DotDisplay

 • 128GB Меморија / 8GB РАМ

 • 6nm Snapdragon® 695

 • 108MP Pro-grade Camera

 • Брзо полнење до 67W

 • Батерија од 5000mAh

 • LiquidCool Технологија

 • Dual SIM Хибрид СИМ2 или microSD

 • Гаранција: 12 месеци

Спецификации:

 • Процесор и графика: Snapdragon® 695 Octa-core CPU, up to 2.2GHz 
  GPU: Qualcomm® Adreno™ 619 GPU

 • Меморија и РАМ: 128GB+8GB

 • Дисплеј: 6.67" FHD+ AMOLED DotDisplay
  Refresh rate: Up to 120Hz
  Резолуција: 2400 x 1080 - 395 ppi

 • Задна Камера: 108MP f1.9 Main
  8MP f2.2 Ultrawide
  2MP f2.2 Macro

 • Предна Камера: 16MP f2.4
 • Батерија и полнење: 5000mAh
  67W Pro Брзо полнење
  67W Полнач во кутија

 • Софтвер: Android 11, MIUI 13

 • Димензии: 164.19 x 76.1 x 8.12 mm
  202 g

Препорачано

Ваши прегледи