Adapter / Polnac za Telefon - Aukey Omnia Mini - Type-C - 20W


Цена:
Намалена цена690.00 ден.

Опис

Адаптер / Полнач - Qualcomm Quick Charge 3.0

 • Бренд: Aukey
 • Тип на приклучок: Type-C
 • Подржани стандарди: 
  - Fast Charging 1.0;
  - Quick charge 3.0
  - Power Delivery (PD)
 • Максимална Моќност 20W
 • Компатибилност: Сите модели на Samsung, iPhone и Андроид уреди кои се сертифицирани за горе наведените стандарди
 • Димензии: 28.8mm x 28.8mm x 30.5mm

* Во пакетот не е вклучен кабел за полнење

Препорачано

Ваши прегледи